تکمیل اطلاعات مالک سیمکارت های ایرانسل و همراه اول

ایرانسل

تکمیل اطلاعات مالک سیمکارت های ایرانسل و همراه اول

اپراتورهای همراه اول و ایرانسل به دستور سازمان تنظیم مقررات رادیو ملزم به ساماندهی سیم کارت های فاقد هویت خود می باشند. و درصورتی که مشترکی اطلاعات سیم کارت خود را تکمیل ننماید ارتباط سیم کارت وی تا نیمه بهمن سال 93 قطع خواهد شد.

همراه اول و ایرانسل به مالکانی که سیم کارت آنها دارای اطلاعات ناقص می باشد اس ام اس ارسال می کند. آیا شما هم از آن دسته از افرادی هستید که از همراه اول پیامکی با محتوای ارسال کد ملی به شماره 8980 دریافت کرده اید؟ با ایتور همراه باشید.

طبق برسی ها انجام شده هنوز هم سیم کارت هایی وجود دارند که مالک اصلی آنها مشخص نبوده و یا اطلاعات درستی از صاحبان آن ها ثبت نشده، این سیم کارت ها در پایگاه اطلاعاتی داخلی همراه اول و ایرانسل موجود می باشند. از این رو سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی باز ها نسبت به سیم کارت های بدون هویت همراه اول و ایرانسل تذکر داده است.

سازمان تنظیم مقررات رادیو با اعلام ضرب العجل قرار است که پس از فراخوانی اپراتورها برای تصحیح در اطلاعات ثبت شده ی مالکان اینگونه سیم کارت ها، در صورت عدم اقدام ارتباط این سیم کارت ها قطع شود.

در پایگاه های اطلاعاتی اپراتورهای همراه اول و شارژ ایرانسل سیم کارت هایی به صورت فعال وجود دارند که دارای مشخصات ناقص و یا با مالکیت غیر هستند که باید اینگونه سیم کارت ها ساماندهی شوند در صورت عدم اقدام مالکین اینگونه سیمکارت در جهت تکمیل نمودن اطلاعات خود ارتباط سیمکارت آنها قطع خواهد شد.

طی صحبت ها انجام شده وی ادامه داد: طی درخواست هایی که این اپراتورها از دارنده های اینگونه سیم کارت ها مبنی بر اعلام کد ملی خود، تنها 20 درصد از این مشترکین برای این کار اقدام کرده اند، که هنوز تعداد کثیری از این مشترکین همراه اول و ایرانسل اقدامی ننموده اند. و اطلاعات ناقص از آنها در پایگاه های اطلاعاتی همراه اول و ایرانسل موجود می باشد.

اپراتورهای اول و دوم کشور موظف هستند که سیم کارت های دارای مشخصات ناقص و یا هویت غیر را ساماندهی کنند و مشترکانی که مشخصات خود را به اپراتورها اعلام نکنند باید ارتباط آنها تا نیمه ی بهمن ماه قطع شود تا زمانی که اقدام به تکمیل مشخصات خود ننموده اند.

نحوه تکمیل مشخصات سیم کارت های ایرانسل و همراه اول

توجه داشته باشند مشترکان همراه اولی که در این دسته قرار دارند پیامکی از طرف HAMRAH AVAL به آنها ارسال میشود که از آنها درخواست میشود که هرچه سریعتر کد ملی خود را به شماره 8980 ارسال کنند تا ارتباط سیم کارتهای آنها قطع نشود.

و همچنین مشترکین اپراتور ایرانسلی که سیم کارت آنها در این دسته قرار دارد پیامکی از طرف Irancell مبنی بر ارسال کد ملی خود به شماره 272 دریافت خواهند کرد و درصورت عدم ارسال کد ملی خود ارتباط آنها تا نیمه بهمن ماه قطع خواهد شد.

انجام این قبیل سازمان دهی به منظور جلوگیری از مزاحمت ها و پیگیری تخلفات تلفنی می باشد.

منبع: قطع ارتباط سیم کارت های بدون هویت ایرانسل و همراه اول

/ 0 نظر / 59 بازدید